wtorek, 27 stycznia 2009

Jeśli wiesz już, co to wektory, tutaj możesz sprawdzić, w jaki sposób się je dodaje. Przeciągnij najpierw dwa z nich do układu współrzędnych, a potem zaznacz okienko "Show Sum". Przeciagnij je teraz tak, by koniec pierwszego pokrywał się z początkiem drugiego i sprawdź, czy wektor, który jest ich sumą pasuje do nich.

Oprócz dodawania wektorów możesz sprawdzić, jak wyglada wektor o danych współrzędnych [Rx,Ry].

środa, 21 stycznia 2009

Dziadek i babcia mają razem 140 lat. Ile lat ma każde z nich, jeśli dziadek ma dwa razy tyle lat, ile miała babcia, gdy on miał tyle lat, co ona obecnie ? 

wtorek, 20 stycznia 2009

Umiecie grać w oczko?

Zasada jest prosta. Gramy talią 52 kart. Należy zebrać 21 punktów, przy czym każda figura ma 10 punktów, as w zależności od sytuacji 1 lub 11, a punkty pozostałych kart wskazują ich numery.

Tym, razem na planszy należy rozkładać pojawiające się po prawej stronie karty tak, aby uzyskać sumę 21 w jednym rzędzie lub kolumnie. Jeśli po rozłożeniu całej talii będziecie mieć wymaganą liczbę "oczek", przechodzicie do następnego poziomu. Warto zauważyć, że liczba zdobytych "oczek" zmniejsza się, gdy na koncie pojawia się "fura", czyli powyżej 21 punktów w jednej linii.

Kto jest asem hazardu?

 
1 , 2 , 3