sobota, 31 października 2009
poniedziałek, 26 października 2009

Machinarium jest grą napisaną w technice Flash. Scenariusz nie jest zbyt nowatorski, jednak poszczególne zadania do wykonania są dość ciekawe i wciągające. Gra przypomina prezentowaną wcześniej w matematycznym.bloksie "Ucieczkę z zamkniętego pokoju".

Zadaniem gracza jest przeprowadzenie swojego zawodnika przez komnaty, lochy, labirynty zamku, z którego ma uwolnić swoją ukochaną. Bohaterem gry jest sympatyczny robot, który na swej drodze spotyka przeróżne automaty oraz inne machiny. Jego zadaniem jest uratować metropolię i uwolnić ukochaną robotkę.

 

Relacje między poszczególnymi postaciami ilustrowane są  przy pomocy animowanych wspomnień bohaterów gry. Przemyślana i dopracowana w każdym detalu grafika, wraz z delikatną muzyką w tle, tworzy nastrojowy klimat, wprowadzając gracza w świat robotów.

Grę można przerwać w dowolnym momencie, by potem rozpocząć od ostatnio wykonywanego zadania. Kolejne etapy można zapisywać, więc na jednym komputerze może grać kilka osób (każdy na swoim etapie, ale oczywiście nie jednocześnie). Wszelkie operacje wykonuje się intuicyjnie. Jeśli mamy problemy ze zrobieniem jakiegoś zadania, możemy skorzystać ze wskazówek. Nie są one jednak  za darmo. Należy przejść bardzo prostą grę, polegającą na strzelaniu do pająków, by w nagrodę otrzymać dostęp do księgi z opisanymi krok po kroku czynnościami do wykonania. Na gracza czeka szereg łamigłówek, zabaw logicznych, bez których nie można otworzyć licznych schowków kryjących przednioty niezbędne w naszej wyprawie. Zaskakujące w swej prostocie rozwiązania przysparzają czasem sporo kłopotu, a więc gra wymaga sporo cierpliwości.

Z wersją demonstracyjną animacji można zapoznać się odwiedzając stronę machinarium.com 

A oto, co Was może spotkać, gdy zdecydujecie się wejść do świata Machin:

środa, 14 października 2009

Pewien farmer hodował kozy i kury.

Łącznie miały 66 nóg i 28 głów.

Ile kur było na farmie?

 

 

 
1 , 2