programy

poniedziałek, 22 czerwca 2009

Wszyscy fanatycy matematyki oraz ci, którzy już teraz myślą o maturze, powinni zajrzeć na stronę www.hermin.edu.pl, gdzie dostępny jest kurs e-learningowy będący uzupełnieniem treści poznawanych w szkole i mający na celu rozwinięcie kompetencji matematycznych uczniów.

Kurs na poziomie podstawowym ma na celu ukazanie różnorodności podstawowych zastosowań matematyki w życiu codziennym rozwijając wiedzę i umiejętności poznawane w szkole, natomiast na poziomie rozszerzonym - rozwinięcie szerokiej już wiedzy na obszary przydatne na wszystkich studiach ścisłych.

Kurs przygotowują nauczyciele z całej Polski, w tym egzaminatorzy CKE. Nadzór nad projektem sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Połączenie wiedzy, doświadczenie oraz ogromnego entuzjazmu gwarantuje, że kurs będzie bardzo ciekawy.

Udział w kursie jest bezpłatny.

Zobaczcie sami:

czwartek, 26 marca 2009

Oto symulator, dzięki któremu możemy zobaczyć, jak poszczególne współczynniki wpływają na wykresy funkcji liniowych i kwadratowych. Przesuwaj kolejne suwaki i obserwuj zmiany lub wprowadź liczby za pomocą klawiatury.

wtorek, 27 stycznia 2009

Jeśli wiesz już, co to wektory, tutaj możesz sprawdzić, w jaki sposób się je dodaje. Przeciągnij najpierw dwa z nich do układu współrzędnych, a potem zaznacz okienko "Show Sum". Przeciagnij je teraz tak, by koniec pierwszego pokrywał się z początkiem drugiego i sprawdź, czy wektor, który jest ich sumą pasuje do nich.

Oprócz dodawania wektorów możesz sprawdzić, jak wyglada wektor o danych współrzędnych [Rx,Ry].

 
1 , 2 , 3